panjur tamiri servisi

panjur tamiri servisi

Motorlu Panjur Tamiri

Motorlu panjur tamiri otomatik panjur arızaları sonucunda ihtiyaç duyulan ve elektrik sistemlerinden oldukça iyi seviyede bilgisi olan ustalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Siz de motorlu bir panjur kullanıyorsanız tamir konusunda kesinlikle bilgili ve tam yetkin bir ustaya güvenmelisiniz. Uzun yıllardan bu yana bu işte uzmanlaşmış ve bir marka haline dönüşmüş olan firmamızdan bu konuda yardım alabilir ve bize güvenebilirsiniz. Panjur tamiri konusunda oldukça başarılı ve profesyonel bir ekibe sahip olmanın yanı sıra oldukça hızlı bir işlem sonucunda kısa süre içinde işlemin biteceğinin de garantisini veriyoruz. Siz de bizlere ulaşarak her türlü panjur tamiratı ihtiyacınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Motorlu Panjur Tamiri
Motorlu Panjurlar Hakkında

Motorlu panjur elektrik bağlantısı ile çalışan bir sistemdir. Elektrikle çalışan bu sistem bir motor yardımı ile panjur sisteminin hareket etmesini sağlar. Motorlu olan kısım sayesinde motorun içindeki elektriksel beyin aktifleşir ve çalışmaya başlar. Bu sayede kasnağın da bağlı bulunduğu motorun her çalışmasında kumanda ile yönlendirme sonucunda panjur ileri geri ya da yukarı aşağı hareket eder. Genelde ülkemizde sadece yukarı ve aşağı çalışan sistemlerde panjurları görsek de yurt dışında hem ileri ve geri hem de yukarı ve aşağı hareketlerde çalışan motorlu panjurlar da kullanılmakta ve oldukça beğenilmektedir. Siz de ülkemizde oldukça yaygın kullanılan ve genel olarak ihtiyacı karşılayan yukarı ve aşağı hareket eden panjurları kullanabilirsiniz.
Motorlu Panjurlarda Arıza Tespitinin Önemi

Motorlu panjur tamiri konusunda arızanın tespiti de oldukça önemli bir konudur. motorlu panjurların arızalarının tespiti panjurun kullanımının sağlanması ve uzun ömürlü olması konusunda oldukça önemlidir. Sorunun nereden kaynaklandığını bilmeden bir tamirat yapılması durumunda elektriksel bir sistem olduğu için sistemin kullanılamaz hale gelmesini yani motorun yanmasını bile sağlayabilirsiniz. Ya da belirli bir sorunun fark edilememesi durumunda motorun değişmesi bile arızanın son bulması için kaynak olmaz ve taktırdığınız yeni motor bile bozulabilir. Aynı zamanda oldukça basit bir neden yüzünden çalışmasında sorunları oluşan bir panjur için de motorun açılması gereksiz masraf ve işleme yol açacağından motorlu panjurlarda arıza tespitinde iyi bir ekibi tercih etmenizi öneriyoruz.
Motorun Bozulma Nedenleri

Motorlu panjur tamiri konusunda tamirden çok arızanın kaynağının önemli olduğunu belirtmiştik. Bu arıza kaynaklarından en genel olanlarından bahsedelim. En önemli nedenlerden ve aslında en büyük nedenlerden biri motorunuzun beyninin yanmış olabilme ihtimalidir. Beyni yanmış bir motorun tamiri mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda motorun değiştirilmesi şarttır diyebiliriz. Aynı zamanda motorlu panjurunuz kumanda sistemi ile çalışıyor veya düğme sistemi ile çalışıyorsa bu kumanda veya düğmenin bozulma ihtimali de söz konusudur. En ufak bir pil bitme durumunda bile motoru kurcalamak yerine araştırmayı iyi yapmak gerekir.
Elektrik Hattı Sorunları

Elektrik hattı ile ilgili sorunlardan kaynaklı olarak da motorunuzda bir arıza oluşmuş olabilir. Bu evinizde kullandığınız elektrik sisteminin de güvenliği ile ilgili ve panjur sisteminin de bu açık nedeni ile bozulması sonucunu doğuran bir durum olabilir. Ya da motorlu panjur sisteminizin kablolarından bir veya birkaçı kopmuş ya da zedelenmiş olabilir. Yani yine motoru kurcalamadan önce araştırmayı geniş tutmanızda fayda var. Bu kabloların bakım ve kontrolü konusunda da oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Herhangi bir kaçak durumunda elektrik akımına kapılmanız gibi kötü sonuçlarla karşılaşmamak için bu gibi durumlarda da yardım almanız şarttır.
Motor İçin En İyi Bakım

Motorlu bir panjur için en iyi bakım kesinlikle elektrik sistemlerinden iyi anlayan bir motorlu panjur ustasından yardım almaktır. Sizin için en sağlam hizmeti sunacak olan firmamız bünyesinde bulundurduğu yetenekli ustalar sayesinde motorlu veya motorsuz tüm panjurların tamiratında görev alabilir. Motorlu panjur tamiri konusunda oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ilerleyen profesyonel ekibimizden yardım almak ve panjurunuzun tamirini ekibimize yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda motorlu panjurunuzun parça değişimi ve her türlü ihtiyacı ile ilgili de yardım alabileceğiniz firmamız panjur konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi ile sizlere hizmet vermekten gurur duymaktadır. Siz de ister panjur makarası tamiri , ister motor, kısacası panjurunuzun her türlü sorunu için firmamızı arayabilirsiniz.


Yazdır